תנורים לפיתות

אודות תנורים לפיתות

מוליך סוכנויות מספקת מיזה שנים תנורים לפיתות למאפיות בכל רחבי הארץ. כמו כן ציוד מקיף לתחום האפייה והקונדיטוריה. כשמדובר בהכנת פיתות יש חשיבות עליונה לסוג התנור שהפיתה תאפה בו. ההבדל בין פיתה רגילה, לפיתה קריספית ורכה מבפנים עם טעם בלתי נשכח, הוא בסוג התנור שתאפה בו. 

שלבים בהכנת פיתות

על מנת שייצאו לכם פיתות מושלמות, לא מספיק שיהיה לכם תנור לפיתות, צריך גם בצק ברמה מדוייקת. כשמדובר במאפיה שצריכה להוציא אלפי פיתות בשעה, לשים את הבצק במלושים גדולים תעשייתיים המביאים את הבצק לרמת הדיוק המתאימה להכנת פיתות שיפתחו ויהיו מושלמות. אם הבצק לא יהיה מדויק, הפיתה לא תפתח כמו שצריך.   

שקילה כדרור וחיתוך

לאחר לישת הבצק, מעבירים את הבצק למכונה ששוקלת את הבצק, וחותכת אותם לכדורים מדוייקים בגודלם, המכונה מחלקת אותם לפי יחידת משקל שהגדרתם לה מראש. וזאת על מנת שכל הפיתות ייצאו באותו הגודל בדיוק, ובאותו העובי. 

תנור לפיתות על גחלים

מנוחה ופתיחת הבצק

לאחר מכן צריך לתת לבצק לנוח, לא כולם מקפידים על כך, וזה מאוד חשוב ליצירת פיתות מושלמות. על מנת שיתפח. לאחר מכן מעבירים את כל הכדורים של הבצק, אל מכונה שמרדדת אותם ופותחת אותם לצורת פיתה. הרי לא תעשו את זה ידנית אם מדובר במאפיה שמספקת אלפי פיתות בשעה או אפילו מאות ביום, זה עדיין הרבה עבודה.  

מעבר אל תנור לפיתות

לאחר שפתחנו את הבצק לצורת פיתות, ונתנו לו עוד קצת מנוחה, נכניס את הבצק אל תנור פיתות מיוחד למשך דקות קצובות מראש. וטמפרטורות שכיוונו מראש, בדרך כלל מדובר על בין 300 ל 400 מעלות, האפייה של פיתות נעשות מהר מאוד, ואם תלכו לעיסוקכם למשך 20 שניות ושכחתם מהפיתות, הם יישרפו. בדרך כלל אפיית הפיתות הן 45 שניות עד דקה, תלוי איך אתם רוצים אותם.

תנורים לפיתות - מוליך סוכנויות
תנורים לפיתות - טאבון

הוצאה מהתנור קירור ואריזה

לאחר שהפיתות מוכנות נוציא אותם מהתנור ונשאיר אותם במסוע, או בשולחן ארוך המיועד להם להתקררות, גם אם הפיתה קרה מבחוץ, זה לא אומר שהיא קרה מבפנים, ויש צורך לתת לה להתקרר לפני שלב האריזה. אחרת הפיתה לא תפתח לכם כמו שצריך, כל הלחות שבתוך השקית של האריזה תדביק את שני צידיה של הפיתה, והלקוחות לא ייהנו ממנה כמו שצריך. 

תנור לפיתות - טאבון

טאבון הוא תנור שפועל על גחלים ואש, ולא על חשמל. הטמפרטורות גבוהות מאוד, והוא מיועד לאפיית פיתות, פיצות, ומאפים נוספים. טאבון הוא התנור שהשתמשו בו אבות אבותינו מלפני מאות נשים, ועד היום משתמשים בו, האבן של הטאבון נותנת לו את הטעם המיוחד והאותנטי שלו, לעומת תנור רגיל שמחכים עד שהפיתה תטפח בגלל החום שיבוא. פעם כל הטאבונים היו מחימר, היום גם ממתכת.

תנורים לפיתות - טאבון
תנור לכל סוגי הפיתות

חוץ מתנורים לפיתות, תוכלו להשיג במוליך סוכנויות מוצרים נוספים כגון:

צור קשר עוד היום
03-9383887

המומחים של מוליך סוכנויות !

×
דילוג לתוכן